| laur12 a întrebat:

Buna ziua TPU! Ma doare capul ingrozitor de tare, in zona din fata si in zona fruntii si cateodata ma "injunghie" asa de durere! Si ma doare de vreo saptamana asa...Cand eram mic aveam si atunci probleme cu durerea de cap dar ma durea numai in zona fruntii! Ce sa iau sa-mi treaca? Ce am? Care stiti? Fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ICanSeeAll a răspuns:

Ai grija ca aceste dureri pot fi dintr-o cauza mai importanta. Si pe mine ma durea capul, dar de obicei era din cauza statului la calculator. Stiu sa deosebesc aceste dureri. Cand e din cauza calculatorului/tv te dor si ochii sua ii simti uscati(si de obicei doare partea din fata). Cred ca ar trebui sa mergi la medic daca nu iti trece.

http://forever-twilight-fan.blogspot.com/

5 răspunsuri:
| AndreeaAnd a răspuns:

Din cate ai spus eu cred ca este vorba de sinuzita. Nu stiu sigur, ar trebui sa-ti intrebi parintii sau sa mergi la doctor.

| laur12 explică (pentru AndreeaAnd):

Mersi mult pentru sfat...cati ani ai?big grin

Răspuns utilizator avertizat
| notatrol a răspuns:

Bea un ou crud, si bea mult ceai de coada calului, fara zahar sau alti indulcitori.

| Madiiii a răspuns:

Eu am patit asa si a zis ca am sinuzita si a trebuit sa imi bage pe nas ca 2 ace mai lungi pana ajung in osu fruntii si apoi curge pe nas puroiuu :d doare dar nu stiu mergi la medicul de familie si iti da el trimitere saustie el