| dororo a întrebat:

Buna ziua TPU, vreau sa ma ajutati. Deci eu cand merg sau fac efort ma apuca o durere jos stanga aproape de buric, ce sa fac? Ma doare cand ies din casa si merg ( nu mult ) eu nu fac nici un sport, stiu ca nu sunt sanatos dar nu stiu de ce ar putea fi aceasta durere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Drsss a răspuns:

Salut,
Te durea splina, încearcă să faci sport sa te obişnuieşti şi nu o să te mai doară.

2 răspunsuri:
| lovecats123 a răspuns:

Acolo se afla splina. Ea conține cantități de sange care se elibereaza atunci cand depui un efort destul de mare. Deci teoretic durerea este produsă de eliberarea sangelui spre inima. N ai nici o problema medicala. Ai putea sa te hidratezi mai bine si sa faci mai mult sport sa prinzi rezistenta.

| giulia283 a răspuns:

Splina e lângă stomac. Nu e jos.