| KiraKya20 a întrebat:

Bună ziua.Trebuie să-mi fac niste analize de sânge pentru sarcină la un centru de recoltare de la mine din cartier mâine și Doctora a zis că o să-mi facă și o anestezie ușoară. Asta ce înseamnă? E dureros?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inca nu ti-au luat niciodata sange pentru analiza?
Anestezie se face doar pentru cei care sunt mai fricosi decat iepurii...

| istoc2010 a răspuns:

Offtopic: Nu vad de ce pentru o analiza de sange ti-ar face o anestezie usoara.
Ontopic: Nu e dureros e o intepatura apoi partea intepata va amorti usor cateva zeci de minute

| Motovivuta123 a răspuns:

Asta inseamna ca nu o sa sureze mult si ca nu va fi dureros