| Rawrrrr a întrebat:

Buna ziua tuturor. Am si eu o intrebare : Pot sa iau capsule de cătină fara recomandarea unui medic? Am auzit ca sunt foarte bune pentru organism. Foloseste cineva? Daca da, pentru ce?
Sunt bune pentru eliminarea toxinelor? Multumesc pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu vrei să iei așa ceva dar nu știi pentru ce sunt. Interesant.

Reglează metabolismul şi întăreşte ţesuturile conjunctive, astfel reducând formarea celulitei.
Are efect benefic în caz de gastrită, ulcer duodenal, protejează ficatul. Îmbunătăţeşte funcţionarea nervilor optici.
Împiedică dezvoltarea tumorilor, diminuează efectele adverse ale chimio- şi radioterapiei folosite în tratamentul cancerului.
Sunt cunoscute şi efectele cosmetice: stopează căderea părului, apariţia ridurilor, ajută la dispariţia petelor de bătrâneţe, menţine bronzul pielii.
Apa te ajută cel mai natural să elimini toxinele din organism, minim 2 litri pe zi.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat