| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua tuturor, am si eu o intrebare, sunt racita la plamani si-mi iese flegma verde si muci verzi, ce trebuie sa fac? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| drpopa a răspuns:

Cu siguranta e vb de o bronsita - pute ti utiliza acc tablete - ajuta la fluidificarea secretiilor si eliminarea lor, sau puteti utiliza eurespal( are efect asemanator), ar trebui sa luati un antibiotic (ciprofloxacin, avelox)dar pentru aceasta ar trebui sa va adresa ti medicului de familie sa vi l prescrie