| Alexandraaa007 a întrebat:

Buna ziua! Urmez un tratament cu duphaston in zilele 16-25 ale ciclului, 9 pastile. Sunt in a7a zi când le iau, din neatenție am pierdut o pastiluță și mai am doar una ceea ce înseamnă ca mâine o voi lua pe ultima. Întrebarea mea este, are ceva dacă iau cu o pastila in minus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

De cand ai adresat prima intrebare, ma tot gandesc daca este o gluma sau nu.

In primul rand, unde ai gasit sa cumperi doar 9 comprimate de Duphaston?
Ia o alta pastila din blister! Simplu!

In al doilea rand, intre 16 si 25 sunt 10 zile de tratament, nu 9, pentru ca se socotesc ambele zile inclusiv.
O cutie de Duphaston contine 20 de comprimate, deci ar trebui sa ai...

| Robertandrei4858 a răspuns:

Nu cred ca este vreo problema ca iei cu una in minus. Poti sa cumperi un alt comprimat sau o cutie in plus, pe viitor probabil vei mai folosi.