| Florin02 a întrebat:

Buna ziua va rog ajutati-ma! de 2-3 luni am in zona testiculelor o pata de culoare alba care imi provoaca mancarimi violente. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Ai o micoza (infectie cu ciuperci microscopice). Mergi la doctor sa te tratezi. Si ai grija sa porti chiloti albi de bumbac, ca sa nu te irite suplimentar colorantii si sa ii poti fierbe dupa folosire, ca sa nu persiste ciuperca pe ei.

3 răspunsuri:
| lascuiulian92 a răspuns:

Lasa laba mai usor si mergi la medic repejor tongue rolling on the floor))

| Felicica a răspuns:

Buna ziua am eu o idee foarte buna zic sa pleci la doctor sau la farmacie ci sa nu stai cu miinele pe scarpinat daca consideri ca ideea mea este buna atunci acordeazami o funda!

| Florin02 explică (pentru Felicica):

Multumesc dar eu speram daca se poate trata fara doctor. am folosit pana de curand o crema clotrimazol pe acea problema dar se pare ca nu mi-a trecut. ce e drept nu am folosit-o regulat.