| DenisaDeni11 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu o informatie.
Aveti idee daca medicii dermatologi lucreaza cu CNAS? Doresc sa merg la un control cu trimitere de la medicul de familie.
Daca se poate, va rog sa-mi spuneti daca gasesc un astfel de medic in Bucuresti sectorul 4.
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Shooterman a răspuns:

Daca te duci la cabinet, c linici, spitale particulare trebuie sa stii ca nu toti lucreaza cu CNAS (adica cu trimitere de la medicu de familie) si trebuie sa platesti. Dar la cabinete din policlinici sau spitale ale statului pot merge cu acea trimitere. Intrebi direct medicu de familie la ce doctor dermatolog sa te duci si el o sa te indrume sigur.

| DenisaDeni11 explică (pentru Shooterman):

Eu sunt din Brasov, si am mai mai avut nevoie la un moment dat de o trimitere pentru alta specialitate si medicul de familie nu a stiut sa-mi recomande un doctor la care pot merge. Stiu ca nu toti lucreaza cu CNAS, si am mai dat telefoane, dar greu sa raspunda cineva, si pe internet nu specifica.
Multumesc pentru raspuns

| Shooterman a răspuns (pentru DenisaDeni11):

Intra pe linkul asta http://m.sfatulmedicului.ro/clinici/dermatologie-brasov
Daca nu reusesti telefonic pentru programare da o fuga la ce clinica vrei tu dar sa ai la tine trimiterea de la medicu de familie cu specificatia " dermatologie" si atat. fara nume de spital sau clinica pe ea.

| DenisaDeni11 explică (pentru Shooterman):

Cred ca am uitat sa specific, ca sunt din Brasov dar medicul il caut in Bucuresti. Ideea e ca trimiterea o iau tot din Brasov, neschimbandu-mi medicul de familie. Si e o mica bataie de cap. Vroia sa stiu daca imi poate recomanda cineva un doctor dermatolog la care pot merge cu trimitere, in Bucuresti sector 4.
Multumesc pentru raspuns.

| Shooterman a răspuns (pentru DenisaDeni11):

Aa pai asa spune.

| DenisaDeni11 explică (pentru Shooterman):

Scuze big grin