| Valentin_mares_1992 a întrebat:

va rog sa ma ajutati cu o problema daca se poate...de 2 saptamani imi cam sangereaza gingiile si habar nu am dc va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi utile daca se poate...stima

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gingivită din ce înțeleg eu. Cel mai bun sfat este să consulți un medic până nu începe dantura să se slăbească din rădăcini. Nu îți face nimic dureros, doar se uită și îți recomandă un tratament, probabil bazat pe ceva cremă.

3 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
scuze pentru plagiatura TPU

| LittleLiar a răspuns:

Buna, am avut si eu probleme cu gingiile, imi sangerau si mie destul de des. Am mers la dentist, mi-au recomandat o pasta de dinti foarte sarata la gust si mi-au dat si niste pastile. Am scapat de sangerari destul de rapid. Succes!