| Mihai450 a întrebat:

Bună ziua.Vin cu o întrebare la adresa dumneavoastră.
Eu am frumoasa varsta de 14 ani si de 2 3 ani nu mai am deloc pofta de mâncare.Am încercat cu mini marțieni și alte lucruri.Eu nu am mai făcut analizele de 4 ani.
Eu acum 2 ani aveam 48kg și 1. 78cm și acum la 14 ani am 54 kg și 1.88. Poate fi cancer sau alte lucruri? Sunt foarte slab de mi se vad coastele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate fi cancer dor pot fi viermi/paraziti intestinali.
Mergi la mediculd e familie si fa-ti oate analizele, inclusiv cele de paraziti intestinali si ia in serios mancatul, ca ai nevoie sa te dezvolti sanatos si armonios.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă fumezi poate fi.

| shyde a răspuns:

N-as crede ca e cancer, dar sigur te dai peste cap. Iar distrugerea asta n-o s-o mai repari in totalitate. E cazul sa iti repari viata de aici inainte si sa vezi cum evolueaza treaba.

Fa-ti niste analize, vorbeste cu doctorul de familie, cauta sa mamanci totusi regulat, chiar si fara apetit, vezi cum se regleaza cu timpul. Sigur ceva mananci ca sa poti trai, si daca mananci aiurea, ca de exemplu tarziu, dimineata n-ai pofta si se da peste cap apetitul.

Trebuie sa o iei usor, cu pasi marunti, spre evaluarea cat mai ampla a sanatatii tale. Zilele astea incepi cu analize si mese regulate. Apoi te uiti la somn si cum e de calitativ. Sangele si urina la analize. Te lasi treptat de fumat.

Cam asta e procedura, mult succes iti doresc!

| kalasnicov22 a răspuns:

Parintii tai cum sunt?

| Mihai450 explică (pentru kalasnicov22):

Sunt bine sănătoși cu pl n ma ta sta de dimineata.Ma ta ce zice?

| kalasnicov22 a răspuns (pentru kalasnicov22):

Se vede treaba ca nu te duce capul.
M-am referit daca si ei sunt slabanogi si inalti ca tine, ca am niste vecini asa, si n-ai ce face, ai mostenit genele

| Mihai450 explică:

Țin sa menționez ca fumez de la 12 ani.Si respir și greu si c am atat.

| shyde a răspuns (pentru Mihai450):

Cam nasol sa stii. Fumatul te distruge ireversibil. Niciodata daca te lasi, nu vei mai fi cum ai fi fost daca nu ai fi fumat in tot acel timp.

Mai cureti din plamani dar chimia corpului se degradeaza, si loveste si apetitul, printre altele.