| Soso_3281 a întrebat:

Buna ziua!
Zilele acestea tatal meu a facut biopsia la Victor Babes, rezultatul fiind, urmatorul :tumora rinofaringe carcinom scuamos.Va rog sa ma lamuriti si pe mine cineva, cat este de grav si daca se poate face ceva.
Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este cancer, deci e grav. Pe o simpla biopsie nu se poate afla stadiul. Sigur ca se poate face ceva. Poate operatie (ORL-istul va spune daca se poate) si neaparat radioterapie (care are efecte foarte bune).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repeta intrebarea scriind : "pentru dl. dr. Bogdan Doroftei"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e carcinom scuamos inseamna ca e cancer happy