| navinia a întrebat:

Bunăă! big grin Deci..am o problema si nu vreau răspunsuri răutăcioase pentru ca mi sa mai intamplat. Păi..cum să vă zic. Dumnica seara cand am mers la culcare am vut o senzatie. Cred că mă durea capul. d'oh După ce am adormit pe la ora 2 m-am trezit deoarece aveam o durere ffffffffff mare de burta! credeam ca e ceva rau, de si am crezut ca am nevoie sa merg la toaleta. rolling on the floor Dup acea am vazut ca nu are nici o legatura si nu stiam pe ce parte sa ma pun sa nu ma mai doare si intr-un fel am adormit. Dimineata simteam ceva cleios si am verificat si am vazut ca era ceva alb, era mai mult un fel de "crem" nu stiu cum sa zic. (era dimineata) apoi am mancat si am luat o pastila si am mers la scoala pentru ca era ora 07:32 si mai era putin si intarziam (am mult de mers pana la scoala, si am probleme cu trezitul de dimineata rolling on the floor ) Apoi la scoala in a 2-a ora la dirigentie iar am avut o durere ingrozitoare ce ma facea sa ma arunc pe geam. straight face crying Apoi m-am ascuns cumva in banca sa nu vada diriginta pentru ca dupa aia urmau vorbe, discutii si chiar nu aveam "chef" de asa ceva..Am venit foarte greu de la scoala pentru ca ma durea burta si cand am ajuns am verificat si surpriza, mi-a venit ciclul. I don't want to see Si de saptamana trecuta pana azi mi-a tot venit si e foarte mult sange NEGRU. crying oare e de rau? pana acum am folosit 3 pachete de absorbante si NU GLUMESC. Sange NEGRU..asa de scarbos! ihhh! worried Ce ar trebui sa fac? am cumparat pachete de absorbante din alea mari si azi dimineata le-am terminat si cand am venit am luat alt pachet cu absorbante. crying e asa mult..de luni..cine stie cat mai dureaza! HELP PLEASE! crying sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
De ce nu vorbesti cu mama ta?
Cred ca ar fi bine sa te duci la medic.
Normal prima menstra tine si 7 zile
Uite un link ajutator.
http://www.noifetele.ro/articol/pubertate-la-femei/
O zi buna sa ai:)

| 123456789qwertuiop a răspuns:

Du-te la medic

| Qwertm a răspuns:

Buna! In primul rand, spune-i mamei tale! ( o sa te ajute ea de acolo)
Sa nu iti fie jena sau scarba! Nu trebuie, asa e cel mai bine...Iar in legatura cu partea < e asa mult de luni > sa ii zici si asta cred ca trebuie sa mergi la un doctor( nu sunt rea, sa nu te sperii dar asa e cel mai bine)!

| meowow a răspuns:

Nasol de tine. Eu nu am asa mari dureri si chestii...si ma bucur laughing cred ca e oribil. Du-te la medic daca chiar simti nevoia si esti disperata.

| LaviniaRaisa a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un medic...