| anonim_4396 a întrebat:

Bunăăă,
Imi sangereaza o mică aluniță, oare ce se intampla..nu pot sa-mi dau seama ca i-am facut..cred ca am piscato sau ceva dar de obicei ele nu sangereaza așa.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ellenandreea a răspuns:

La dermatolog imediat. nu e de gluma cu alunitele

| Andreea_Ureche_1999 a răspuns:

Nu e bine, trebuie sa te duci cat mai repede la doctor pentru ca s-ar putea sa fie cancerigena si poti face cancer daca este cancerigena
deocamdata tine o compresa sau altceva ud pe ia putin pana opreste sangerarea si consulta cat mai repede medicul
Funda?

| kar1GaNNN a răspuns:

Cu alunitele nu e de glumit, du-te repede la doctor sa te vada.