| Nuamunnume3 a întrebat:

Bunaaa seara,
Deci, am și eu o problemă. De fiecare dată când îmi prind parul în coc sau îl prind intr-o coada de cal, parul mi se electrizează(adică mi se ridica vârfurile). Țin sa menționez ca ma pieptăn foarte des și cred ca asta îl și face sa arate asa )). Imi puteți spune ce as putea face pentru nu a mai arata asa? (Fără misto)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Buna dimineataaaaa ))
La fel si la mineeee, mdaa, soartaaa.
1.Iti zic eu, nu-l mai lasa liber, desfacut. Tine-l mereu impletit.
2. Spala-te bine si cu balsam
3. Dupa ce il speli impleteste-l. Dupa cand il despletesti vei avea o surprizaaa
4. Nu il mai pieptana des, mai mult rau ii faci
5. Mai foloseste masti pentru par
Si...cam atat.

| Cryyys87 a răspuns:

Buna ziua!

Nu aveti nici o problema. Este o situatie normala in contextul in care parul este proaspat spalat, si poate fin. Puteti incerca produse de imblanzire a acestuia, o ceara speciala, si ati rezolvat "problema".
Succes!