Întrebare recomandată | Theaxniz a întrebat:

Bunica mea a fost internata in spital acum 5 sau 6 zile cu fierea si-a revenit intr-o zi apoi au mai tinut-o in spital pentru supraveghere dar a venit nasa mea cealalta fiica a bunicii mele si i-a dat mancare si seara a vomitat si acum astazi a vomitat sange negru si mai solid din cate au spus asistentele ce poate fi ulcer sau iritatie ea are 72 de ani si a suferit doua accidente vasculare dar nu au fost asa de grave chiar sunt ingrijorat ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| nikol a răspuns:

E posibil sa fie de la ficat

| ÐÿÅ a răspuns:

Imi pare tare rau! sad sad S-ar putea sa aiba cancer sad

| Vasilescu_Cami_1999 a răspuns:

Buna! Imi amintesc ca doamna mea, imi zicea ca daca vomiti sange negru pati sa ai cancer la ficat sau are pietre la ficat.Imi pare rau pentru bunica ta!

| Theaxniz explică (pentru Vasilescu_Cami_1999):

Spre norocul ei nu este cancer la ficat este o hernie dar va fi bine dupa operatie