| Theaxniz a întrebat:

Bunica mea care a trecut peste atatea lucruri a avu 2 accidente vasculare si a trecut peste ele.In data de 3 Ianuarie 2013 a fost internata cu o banala criza de fiara dupa a avut hernie si-a revenit iar in 17 Ianuarie a lasat-o acasa si pe 18 Ianuarie a facut aprindere de plamani statica.A stat 2 saptamani, iar ea trebuia sa mai stea o zi si chiar in a cea noapte a facut al 3-lea accident si de atunci nu a mai vorbit doar cateodata mai spunea ceva.Iar astazi a venit din nou salvarea ca a facut iarasi aprindere de plamani dar nu asa grav si ia prescris doar antibiotice.A spus ca starea ei e grava, oare mai are sanse la viata?crying((((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| kaBooMx a răspuns:

Fara suparare, dar...

| Theaxniz explică (pentru kaBooMx):

Ce?

| kaBooMx a răspuns (pentru Theaxniz):

La ce crezi ca m-am referit cand am zis fara suparare? Daca nu intelegi, iti zic pe sleau: Nu mai are sanse, si de scapa acum nu mai traieste mult.

| DraudeS a răspuns:

3 accidente vasculare este ceva grav. Este de foarte apreciat ca a rezistat si la al 3-lea accident vascular. Nu renunta la optimism, nimeni nu poate da un raspuns daca mai are sanse la viata sau nu. Dar organismul dansei este slabit, avand in vedere si aprinderea la plamani si hernia. Medicii stiu ce se afla "in" dansa, ei pot spune cu exactitate. Ce varsta are?

Sanatate!

| Theaxniz explică (pentru DraudeS):

Daca ar vorbicryingdar vorbeste foarte rar mai spune ceva si are 72 de ani

| DraudeS a răspuns (pentru Theaxniz):

Ce sa zic. Soarta decide.
Ramane sa speri. Dumnezeu s-o ajute acum.

Sanatate!

| SüßesHäschen a răspuns (pentru Theaxniz):

Bunica mea are 71sad

| SüßesHäschen a răspuns:

Drept sa-ti spun nu cam stiu? Dar sa speram sa mai traiasca. Bunica mea are un sold rupt si doctorii iau spus ca nu are sanse sa mai poata mearga dar uite in ziua de azi merge foarte bine.

| Theaxniz explică (pentru SüßesHäschen):

Ea a mai trecut in 1997 prin asa ceva si nimeni nu ia mai dat sanse si safacut bine in 2011 nu a fost accidentul asa grav

| IceVirus a răspuns:

Of... acum stii raspunsul... sad Cum ti-am spus pe FaceBook, viata merge inainte!