| Callmebaby a întrebat:

Bunica mea utilizeaza un inhalator pentru astm bronsic de 5 zile. Cinform prospectului, dupa utilizare isi clateste gura de 2-3 ori cu apa. Dar de ieri spune ca o ustura limba, mai ales când mananca. Se recomandă oprirea utilizarii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Adi_Andrei_1994 a răspuns:

Nu are legatura inhalatorul! Da pe parcurs ii va fi depedenta de acel inhalator! Eu am fost diagnosticat cu astm brosnsic si mi s-a zis asta la 3 spitale si mi-a dat un inhalator ca acesta si dupa 1 saptamana si 2 zile nu am mai vrut sa il iau si imi taia respiratia fara el si am reusit sa scap de el si am aflat ca nu aveam astm bronsic si ca a fost o simpla raceala la plamani! Incearca si la alti doctori!