| anonim_4396 a întrebat:

Bunicul meu are 84 de ani si o hernie inghinala netratata de ani de zile. A fost incapatanat si nu a vrut sa mearga la medic, nici noi nu l-am putut obliga. Dar de cateva zile se simte foarte rau si a inceput sa ne intrebe cat costa o operatie etc... ceea ce inseamna ca e grav. Mama zice ca nu-l mai opereaza nimeni la varsta lui, este adevarat? Se mai poate face ceva la varsta lui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Duceti-l la spital sa nu-l aveti pe constiinta pe bietul batran, ca nu puteti sa-l tineti acasa in dureri, asteptand sa moara! Or sa decida medicii de la spital ce este de facut, dar nu tratati un om cu indiferenta, mai ales ca este grav!

| untu a răspuns:

Mergi cu bunicul la spital sa-si faca analizele de rutina ca sa vada ce are si ce-i trebuie facut si daca se poate opera la varsta lui! Trebuie ca bunicul sa ramana internat in spital pentru investigatii si supraveghere!