| Elena1234456 a întrebat:

Bunicul meu sufera de reumatism. Mi-a spus ca faza in care este se numeste coxartroza.Este preot si se deplaseaza mult.As vrea sa stiu daca exista vreun medicament sau vreun tratament naturist care sa ii aline suferinta. Face foarte multe injectii dar il ajuta putin.Astept raspunsurile voastre pentru ca eu cred ca un medicament care isi face efectul sau o tinctura-minune ar fi un dar de pret. Astept raspunsurile voastre cu mare interes.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ejaxz a răspuns:

Bunica mea foloseste o solutie preparata din patrunjel si frunze de nuca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce am gasit:
pot ajuta fizioterapia, acupunctura, masajele cu unguente antiinflamatoare naturale (Tamus, Apireven, Aloe Heat Lotion), iar intern, Yograj Guggul (2 capsule de trei ori pe zi), cu efecte antiinflamatoare, Forever Freedom gel (50 ml de doua ori pe zi), care are efecte detoxifiante asupra organismului si contine substante cu efect de regenerare a articulatiilor. Evitati constipatia, evitati carnea (duce la depunerea de acid uric in articulatii si agraveaza boala), consumati multe sucuri de fructe si legume proaspete, evitati frigul si eforturile fizice excesive, dar faceti miscari pentru mentinerea flexibilitatii articulatiilor (kinetoterapie).
Eu folosesc ARTROSTOP RAPID, calciu si crema (ketonal)

Stefan
| Stefan a răspuns:

Am o ruda care are artroza la un genunchi si coxartroza, de vreo 5 ani se trateaza la covasna, face mofete, bai carbogazoase si electroterapie in zonele respective.Acum foloseste un unguent cu denumirea puterea ursului pe cutie scrie pferdebalsam warmend, intrati pe internet si il puteti gasi. din discutiile pe care le-am avut cu el acest unguent este foarte bun, îi elimina durerile se simte foarte bine. Va urez multa sanatate.

| anike a răspuns:

Frectii si compresii cu tinctura de tataneasa.

| larisag a răspuns:

Buna,
Despre un remediu natural foarte bun, din plante, gasesti in link-ul de mai jos http://www.tratamente-boli.com/......psule.html
Sanatate multa si o zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as recomanda pferdebalsam!