| uply a întrebat:

Ca sa contest diagnosticul dat de un medic psihiatru trebuie sa ma duc la un alt medic psihiatru? Nu pot sa ma duc la un neurolog? Multumesc! Promit sa dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general se cunosc si sunt prieteni buni, peste tot. daca e vorba de diagnostic nu poate fi ceva mai rau ca o tulburare simpla. daca e pentru tine insuti m-as duce undeva in cluj, oricum departe de aici ca sa nu fiu luat de nebun in orasul meu.
iar daca esti obligat intr-o clinica sau dependent de urmariri, ca exista si absurditati de genul care atentie se intampla daca faci prea mult caz cu nemultumirile tale, nici avocatul nu te mai scoate.
tu iti dai seama ca toata stiinta asta psihologica e facuta nu pentru pacienti adevarati ci pentru oameni care nu se includ in tiparuri sociale

| diaac a răspuns:

Neurologul are alta specializare decat psihiatrul. Acum depinde si ce diagnostic ai. Tu poti oricum sa mergi la un medic neurolog daca vrei, dar s-ar putea sa nu fie in masura sa te ajute in ce priveste diagnosticul psihiatrului.