| WalterWhite a întrebat:

Cafeaua e benefica sau daunatoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Atat timp cat te limitezi la 1-2 cafele/zi, vei avea parte doar de beneficii.
http://www.i-medic.ro/......i-cerebral

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Tot ce e in exces dauneaza, asa ca daca bei mai multe cafele pe zi s-ar putea sa ai probleme cu inima sau tensiunea, dar daca te rezumi la 1 ceasca pe zi nu prea ai ce pati.

| Rakanishuu a răspuns:

Eh...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Bauta in exces este daunatoare.
Te pup!

| gosh0108 a răspuns:

Cafeaua contine foarte multi antioxidanti, ea este foarte buna pentru organism. Bineinteles in limita normala... o cana, 2 maxim / zi.

| ρίтιкa a răspuns:

Este daunatoare, nu este sanatoasa si iti distruge neuroni la fle ca alcoolul. Si te face dependent de ea happy

| DyAnA08 a răspuns:

Cofeina nu este foarte sanatoasa dar nici nu te omoara.