| andMM123 a întrebat:

Cam cat ar costa un aparat dentar pentru mine? Am 14 ani, dintii sunt unii peste altii și aș cam avea nevoie, nu știți cam cat ar fi unul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bandit06 a răspuns:

Pai depinde, eu unul am avut nevoie si de unul pe cerul gurii sare sa lateasca putin partea de sus dar asta nu e necesar la toti iar cel normal, pe dinti l-am prins la 270e o parte (una e sus, una e jos ), se numeste si arcada.

| nuconteaza00000999 a răspuns:

Eu am dat pe al meu cam 2500 de lei pentru dinții de sus, dar știam că pentru dinții de jos e mai scump. Acum depinde, nu peste tot sunt preturile la fel, dar în general cam atât costă.

| alina2k18 a răspuns:

De la 1000 ron la 5000 ron

| f2ff2fl12f a răspuns:

Daca sunt unii peste altii, acei dinti trebuiesc extrasi. (Cei din fata lor sau spatlee lor) Costa undeva 5-10 mil, aparatul de la 10 mil pana la 50 mil, din cr am vazut. Si eu am nevoie de aparat.

| elena97890 a răspuns:

Depinde de medic, eu am si am dat 5000 lei sus si jos, si mai vine si activarea lunara, unde la fel, fiecare doctor are tariful lui

| ParisHilton a răspuns:

1000 sau 5000