| HelpMeNow a întrebat:

Cam cat dureaza o sangerare in timpul sarcinii? La fel ca un ciclu? 5-6 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Hαppiηеss a răspuns:

Evident ca nu, sangerarile in timpul sarcinii apar in general in primele lunii si nu le au toate femeile. Curg doar cateva picaturi si dureaza foarte putin, daca cantitatea de sange este mare poate fi o hemoragie iar sarcina este in pericol.

| Keith a răspuns:

O sangerare in timpul sarcinii dureaza mai putin decat in timpul unei menstruatii normale.Aceasta sangerare in timpul sarcinii semnifica implantarea ovulului in mucoasa uterina, curge decat atunci cand se implanteaza ovulul, si poate fi confundata cu menstruatia.In schimb sunt unele femei carora nu le curge nimic pe toata durata menstruatiei.Nu este bine ca aceasta sangerare sa tina mai multe luni pentru ca exista riscul unui avort spontan.Bafta!

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ar trebui sa sangerezi foarte mult in timpul sarcinii. Ar trebui sa fie mai putin decat in perioada menstruatiei normale.

| AlinaBuc a răspuns:

Well...lumea vorbeste dar nu stie nimic. in timpul sarcinii nu e bine sa sangerezi deloc. eu am fost insarcinata si mi-a curs putin sange cand am ridicat un cos cu alimente de la supermarchet(aveam 2luni). m-am dus la ginecolog si embrionul se dezlipise de placenta si din pacate nu am putut duce sarcina pana la capat.