| simplegirl2 a întrebat:

Cam cati bani poti primi pentru o donare de sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Primesti un bon de masa in valoare de 50 de lei si o zi libera.happySanatate!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gratis nu faci nimic?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu primesti bani, primesti bonuri de masa

| sierra1 a răspuns:

Zi liberă și bonuri (bon) de masă. Doar să nu fi avut anumite boli - te întreabă ei...

| sofisis a răspuns:

Nu primesti bani. Primesti o zi libera si bonuri de masa.
Uite:
"Donatorii de sânge au dreptul să primească, la cerere, pentru fiecare donare şi alte beneficii, precum:
• 7 tichete de masă
• zi liberă de la locul de muncă sau o zi de scutire pentru studenţi şi militari, în ziua donării
• decontarea cheltuielilor de transport pentru cei care au domiciliul sau reşedinţa în altă localitate decât cea în care îşi are sediul instituţia la care se face recoltarea sângelui.
• reducere de 50% la abonamentul pentru transportul în comun, dacă donarea se face la instituţia de profil din localitatea de domiciliu sau din cea în care donatorul este angajat.
"

| MihaiNicu23 a răspuns:

7 bonuri de masa primesti.

| Adiadictie a răspuns:

Daca nu ai bani baga coduri sau aboneazate LA concursuri online sau tigari!

| iDarkness a răspuns:

Pana in 100 de lei sau bonuri de masa nu stiu exact.

| thechristine a răspuns:

Anul asta, poti sa primesti un bilet la concert la Neversea sau la Untold daca donezi sange. Vezi aici programul caravanei pentru donare de sange https://www.libertatea.ro/stiri/donare-sange-conditii-2658108

| ginno a răspuns:

Nu stiu