| MIDnightMoon a întrebat:

Cam de la ce varsta incepe dezvoltarea fizica a unei fete, dar a unui baiat? Stiu ca depinde de corpul fiecaruia, dar in medie intreb. Cati ani se dezvolta o fata, dar un baiat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Theodora292001 a răspuns:

Pai la fete dezvoltarea fizica si psihica ( hormonala ) incepe undeva pe la9-10 ani si se termina undeva pe la 15-16-17. La baieti incepe si se termina cu vreo 1-2 ani mai tarziu.

1 răspuns:
| TheKings a răspuns:

Pai fetele se dezvolta de la 9 ani la 10 ani dupa de la 14 la 17 ani.