| RoxAnana a întrebat:

Cam de vreo luna incoace ma tot doare burta jos. dar sincer nu stiu motivul.
Nu este din cauza menstruatiei, am 15 ani imi vine regulat nu am probleme, dar e ceva de genu: e o zi oarecare si ma trezesc asa pur si simplu cu o durere de burta jos de parca as cara o greutate ce ma trage in jos apoi ma umflu in burta ca un pepene si ma tine asa pana ajung acasa si ma pun in pat. apoi a doua zi numai am nimic. apoi cam de cateva saptamani de vreo 2 ori pe saptamana ma doare apendicita (mentionez ca nu am facut-o) si nu stiu ce sa mai cred.sunt racita jos? trebuie sa fac apendicita (chiar daca nu ma doare mereu). am probleme cu ovarele? (ca oricum de balonare nu poate fi vorba-din cauza umflatului-) asa ca in afara de sfatul "du-te la medic" as dori sa aflu si parerea dumnevoastra. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Apendicita nu ai, fiindca ai fi facut complicatii pana acum. Poate fi o cistita (inflamatia vezicii) sau o anexita (inflamatia trompelor si ovarelor). Oricum, trebuie sa te duci cat mai repede la medic.

| rhados a răspuns:

E posibil sa fi racit ''jos''. Dar exista si posibilitatea de a avea apendicele umflate, asa ca sfatul cel mai sigur este sa vezi un medic, pentru orice eventualitate. Noroc!

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

O cunostinta a patit ceva de genu, si-a facut analizele si de fapt era o infectie urinara. Daca continui sa ai dureri, cel mai bine e sa mergi la doctor, el iti poate da cele mai bune sfaturi.nu astepta prea mult sa nu fie prea tarziu. Succes!

| pwp a răspuns:

Mai bine te duci sa faci niste analize de sange!
si pe mine m-a durut burta intr-o zi, dar nu m-am alarmat, si dupa cateva zile mi se sparsese apendicita