| AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA a întrebat:

Cam in a cata luna poti fi sigura ca esti insarcinata fara a face un test de sarcina? Si simti vre-o durere in burta sau greutate, ceva de genul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam la 17-19 saptamani de la ultima menstruatie, cand simti copilul miscand

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dupa primul ciclu intarziat iti poti da seama ca exista o sarcina/ai stare de somnolenta/foame/pofte/greata.
In greutate poti lua mai masiv dupa 4-5 luni, depinde cat de mult poti manca.
Eu nu am putut manca mai nimic cu prima sarcina.
O zi buna sa aihappy

| Jipa95 a răspuns:

In general ti se face greata, dureri de cap.

| William a răspuns:

Din luna a 6-a in colo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In a 3-a luna deja ai niste simptome clare ca esti insarcinata. Sa zicem ca incepand cu saptamana 3-4 deja incepi sa ai greturi, ameteli si alte simptome de genul.

Daca vrei sa fii sigura, fa-ti un test de sarcina. E doar 7-8 lei unul.

Sper ca te-am putut ajuta happy

| Deliiiia a răspuns:

Stoparea ciclului menstrual, greturi, balonari...

| costy20br a răspuns:

Dupa sex oral esti sigura de sarcina, ce va mai place motanelul, nici nu terminati cu scoala si hop va gandul numai la sex.