| dryjdcgnutuy a întrebat:

Cam la ce varsta trebuie sa-ti cada maselele de lapte? eu am 15 ani si nu mi-au cazut toate...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Asemeni caninilor, maselele cad in jurul varstei de 10-12 ani. Totusi, acesta este un interval de varsta orientativ, caci sunt si persoane ( ce-i drept, numarul lor nu este deloc mic) carora dintii le cad si mai tarziu. Asta insa nu trebuie sa te ingrijoreze, caci daca (virgula) caderea maselelor intarzie, acest fapt nu trebuie sa iti ofere un semnal de alarma. Sunt persoane are au depasita si varsta de 30 de ani si mai au masele de lapte. happy

| alexs99 a răspuns:

Maselele de lapte cad in jurul varstei de 10 ani, dar unele persoane au maselele de lapte si la 20 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Pot să cadă şi la 20 de ani.
Nu te îngrijora, e normal.
Te pup!