| ToxicSmile a întrebat:

Cand eram mica, la vreo 2-3 ani am cazut cu nasul de o bordura.M-am lovit foarte tare.Si am mai cazut odata la 4 ani la fel.
Acum am 13 ani si nasul meu este putin mai mare decat ar trebui sa fie. Si sunt sigura ca e de la cazaturiile pe care le-am facut de la 2-4 ani.
Mama a zis ca trebuie sa fac operatie la 18 ani. Dar eu nu pot astepta pana atunci.Multi oameni ma critica ca am nasul mare.
Ce trebuie sa fac?
funda+vot
P.S:Fara jigniri va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu văd ce ar putea fi amuzant aici. Cine râde înseamnă că e imatur şi nu are cei şapte ani de acasă. Rezistă până la 18 ani, timpul trece fără să îţi dai seama. O intervenţie chirurgicală acum nu cred că e prea recomandată. Nu permite nimănui să te jignească. Persoanele care acceptă jignirile înseamnă că le merită. Tu le meriţi? Nu cred!
Capul sus!

| pufipuf a răspuns:

Hei happy
Te sfatuiesc sa astepti pana la 18 ani, dar intre timp, daca tu chiar nu esti multumita, incearca sa iti gasesti un look care te avantajeaza happy. Nu permite nimanui sa te jigneasca, fiecare are defectele lui!