| ella2816 a întrebat:

Cand esti insarcinata unde te doare burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În general, când eşti însărcinată nu ar trebui să te prezinţi cu dureri de burtă, trebuie să consulţi un ginecolog, ceva nu e în regulă, dacă apar totuşi.
Http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html
Te pup!

| ella2816 explică (pentru anonim_4396):

E posibil sa fi ramas insarcinata daca am facut sex neprotejat cu prietenul meu in a 4-a zi de dupa menstruatie? :-ss :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru ella2816):

Bună!
Sarcina poate să apară oricând în timpul ciclului menstrual, deci da, e posibil!
Te pup!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu draga, nu te doare burta absolut deloc, ti-o spun din proprie experienta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca durerea de burta e un simptom al sarcinii.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerea de burtă/ovare NU este simptom de sarcină!
Cel mult, poate fi simptom premestrual ( sau de ovulaţie )...

Sau, poate indica o afecţiune : o răceală abdominală, răceală la ovare ( anexită ), infecţie urinară, probleme cu ovarul, etc.

Toate cele bune.

| xutza a răspuns:

Nu cred ca te doare burta. poate te doare uterul. nu stiu. spun si eu. cauta pe net mai bine.

| ella2816 explică:

Multumesc pentru raspunsuri! :*:*