| Bilii a întrebat:

Cand faceam bent over row a inceput dintr-o data sa ma doara pe undeva pe jos langa fund, in stanga in lateral. Si ma doare cand ma misc, ma asez sau ridic piciorul stang in sus. Ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Noada te doare coccisul de la timp

| sierra1 a răspuns:

Nu cumva ai hemoroizi?

| RoCkKiD a răspuns:

Greutatea a fost prea mare probabil si ai stresat prea tare zona lombara chestie care probabil a ciupit nervul sciatic.

In primul rand pauza de la sala.

Apoi, du-te la farmacie si cumpara cel mai ietin medicament pe baza de diclofenac, eu am luat unu care se numea dicloreum parca, vreo 10 lei cutiuta nu are sens sa iei ce iti baga aia pe gat ca o sa iti dea acelasi lucru la 50 de lei cutia. Intreba farmacistul cum se ia si fa asta conform indicatiilor.

Daca 3 zile nu sunti o ameliorare suni la medicul de familie. Accidentarea e destul de comuna si in general trece cu anti inflamatoare dar daca durerea persista trebuie sa mergi la medic.