| mgtow a întrebat:

Cand ma scol dimineata la 3 30 sau 4 30 sa plec la munca am ochii rosii vad un fel de vene mici in ei. Dar cand ma scol la 10 sau 8 dimineata nu sant chiar asa rosii ci mai putin. Dorm 8 ore sau 7 - 6. E posibil sa fie de la curent? simt pe la ureche ca vine un vant de aer fin si cred ca e de la geamu termopan izolat necorespunzator. Mentionez ca ma doare si pieptul dar imi trece dupa cateva minute. Pana nu imi vine cardul nu pot merge la medic nici adeverinta de asigurat nu imi da m-am saturat sa tot merg de colo colo cacamas pe ea de romanie imputita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Posibil si de la curent!
Te dor ochii? Lacrimezi excesiv?

| mgtow explică (pentru Fatamuntilor):

Nu doare nici lacrima, ma mut in sufragerie sa dorm atunci sa vad cum ma scol dimineata

| mgtow explică (pentru Fatamuntilor):

Am impresia ca ma ustura sau ma mananca si durere mica/deloc

| Fatamuntilor a răspuns (pentru mgtow):

Conjuctivita? cauta simptomele pe net sa vezi daca incadrezi!

De doua saptamani ma lupt cu o infectie a ochilui. Ochilul era foarte rosu,am fost la doctor, Mi-a dat picaturi, acum e ceva mai bine, dar continui tramentul, sper sa scap la sfarsitul saptamaii viitoare.
Mergi macar la farmacie si cere un sfat avizat.
Fereste-te de curent si la munca!

| mgtow explică (pentru Fatamuntilor):

Daca era conjunctivita ma mancau ochii constant si lacrimau nu are cum sa fie, mersi noapte buna ma culc acum pentru ca maine iar o iau de pe loc la prima ora

8 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Incearca sa te tratezi ochii cu VISINE sau OPTREX si culcate pe la orele 19:30-20:30 ca sa te poti scula pe la 03:30-04:30!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Salut.In ziua de azi la 19.30 inca se munceste.nu e ca la ogor, la 16 sa fii acasa.

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Acum mam prins dc am ochii rosii, oboseala pedegeaba dorm 8 ore de la 7 la 3 dimineata pentru ca organismul nu se odihneste bine. Dar asta e viata de sofer macar sa prind programul prima casa ca sa am motiv sa mai raman in Brasovul meu altfel o tai de aici si ma pis pe guvernul tarii

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Pai sigur oboseala.