| Marbella188 a întrebat:

Cand mergi la control oftalmologic ti se pun niste picaturi iar dupa ele vezi in ceata vreo 2 ore. Stie cineva cum se numesc si daca au vreo interdicție?
P.s. am glaucom si nu stiu daca am voie sau nu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil nu vezi bine daca ai postat intrebarea la sectiunea de dragoste si sex, cand este vorba de sanatate laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste atropina si in mod sigur medicul care ti le va pune iti va raspunde informat si precis la intrebarea ta

| MihaiNicu23 a răspuns:

POti intreba medicul de ce sa le iei daca nu iti sunt recomandate d3e medic, la ce te ajuta?