| Florazul15 a întrebat:

Când stăteam jos,pe scaun am făcut o mișcare și am simțit o durere puternică în partea dreapta a coastei. Și de atunci simt ca niște junghiuri în coasta dreapta, uneori mă lasă și după mă apucă iar. Este posibil să se fi sucit coasta sau să mi se fi rupt vreun organ intern?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Da, ti s-a rupt coasta in 2 fragmente iar unul din ele a strapuns inima si posibil si alte 2 organe vitale.

Serios acum, toti patim chestii de genul cand ne solicitam, ba chiar ne dor mai multe parti ale corpului. Problema e daca persista prea mult timp gen luni de zile dar la tine nu cred ca e cazul

| untu a răspuns:

Mergi la medicul tau de familie ca sa va consulte pentru a putea sa va spuna mai multe detalii!

| Elebor a răspuns:

O posibila întindere musculara sau ceva de genul, dacă durerea persista mai mult de câteva zile, te sfătuiesc sa mergi la medic