| vladkiid a întrebat:

Cand te doare mana mai tare cand tio rupi pentru prima data sau cand tio rupi a 2a oara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Avand in vedere ca mana nu se rupe in acelasi loc (zonele rupte in antecedent devin mai rezistente prin hipercalcificare) durerea e la fel. Conteaza mai mult daca modul de rupere si afectarea tesuturilor adiacente este la fel sau diferita.

4 răspunsuri:
| jvEcu a răspuns:

A 2-a oara deja te obisnuieste daca nu esti fricos happy ...Eu am avut mana rupta de 3 ori.

| PCDemon a răspuns:

Prima data.

| CriminalMinds a răspuns:

Bună!happy
E acelaşi lucru în ambele cazuri, diferenţa fiind că atunci când ţi-o rupi a doua oară s-ar putea să fie mai rău.
Bye!kiss

| Alisa_9825 a răspuns:

Cred ca pentru prima data e un soc, pentru a doua-o deprindere! big grin... funda?