| angy77 a întrebat:

Cand vine medicul de familie,in vizita la un copil bolnav, se plateste vizita medicului?
Cat costa o astfel de vizita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, vizita/consultaţia la domiciliu se PLĂTEŞTE!

Poate costa între 30-100 lei, depinde de medic...
Şi, să nu vă aşteptaţi să vă elibereze chitanţă!

Toate cele bune şi multă sănătate copilului.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Vizita la domiciliu a doctorului costa cam 50 lei.Atata costa la al meu.
Dar stiu ca depinde si de zi, daca este sarbatoare sau daca este noaptea sau ziua, cand este 80 lei.
Am vazut ca ei au un program "de teren", pe langa cel de la cabinet. Posibil ca in acest interval sa fie gratis, dar nu prea sunt sigura!

| darrio2007 a răspuns:

Normal nu ar trebui.Dar, ca la romani, nu il poti lasa sa plece pe jos.

| simisweet a răspuns:

Se plateste dar nu dai foarte multi bani