| deadea23 a întrebat:

Candidoza trece cu cutaden?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu!--- cutadenul-unguent este pentru alte afectiuni in niciun caz pentru candidoza. Speciile de Candida, responsabile de candidozele bucale, intestinale, vaginale sau ale plicilor pielii sunt sensibile numai la medicamente antifungice. Cel mai indicat este sa mergi la un medic specialist ( la un gastroenterolog daca candidoza are localizare bucala sau intewstinala, la un ginecolog daca are localizare vaginala sau la un dermatolog daca este localizata pe piele) Numai bine!

2 răspunsuri:
| ellamarin a răspuns:

Nu trece pentru ca nu este pe candidoza. Poti citi despre candidoza si tratamentul ei aici: http://www.tpu.ro/sanatate/candidoza-trece-cu-cutaden/

| deadea23 explică:

Multumesc de raspuns, dar m-am dat si mi-a mai trecut din mancarime.