| anddclaus a întrebat:

Care a fost cea mai urata experienta a ta in legatura cu (medici spitale injecti)

funda la cea mai buna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu pot sa spun neaparat urata.dar aveam doar 11 ani si m-am speriat!
..pai acum 4 ani am suferit o entorsa de genunchi si m-am dus la spitalul de oase din eforie sud! acolo mi-au pus diagnosticul de entorsa si m-au pus in ghips 2 saptamani... dupa astea 2 saptamani ma duc la control sa imi scoata ghipsul si surpiza ...imi zice sa fac punctie, si ma mai pun o saptamana in ghips!
Si atunci cand trebuiau sa imi faca punctia m-au pus pe o masa la iesirea din salonul de operatii si a venit doctorul plin de sange direct din operatie la mine..si a inceput sa imi pipaie genunchiul!
*nu cred ca mai aveam nevoie de anestezic dupa asta...*
plus ca ii vedeam pe toti cum ii opera acolo..si nah aveam 11 ani, nu era chiar ceva ce sa poti ignora!
.dar cel mai tare m-a enervat spaga pe care a trebuit sa o dau..si faptul ca doctorita la final imi zice ca ar fi trebuit sa fac punctia din prima saptamana!
*DC dracu nu a zis nu stiu.am stat ca bou in ghips 2 saptamani...*
in general am o parere foarte proasta despre spitalele romanesti.si episodul asta nu a facut decat sa imi intareasca convingerile!

| Sოﺁℓε a răspuns:

Pai...
aveam vreo 8-9 ani si m-a dus sa imi scoata polipi sau cum se numesc.
ma tineau vreo 3 persoane de maini si picioare ca sa nu ma pot ridica de pe scunul ala...
ala cu clestele lui mi-s scos polipi pana la gat si i-a "scapat"inapoi si dupa din nou m-a chinuit.
Bine. aveam doar 8 ani daca m-as duce acum nu as mai avea probleme...

| deniisa a răspuns:

Buna. Cea mai nasoala experienta cu medicii a fost atunci cand aveam 5 ani. Mi-am rupt mana si medicul la care am fost mi-a pus un ghips de tot rahatul(scuze expresia), nici macar nu s-a uitat inainte la mana mea. Dupa ce mi-a scos ghipsul am avut o surpriza, mana nu imi era refacuta corect si am fost nevoita sa ma operez, sa stau din nou cu ea in ghips. Ce sa mai zic de faptul ca mi-a ramas cicatrice pe mana din cauza operatiei...

| Pixel2009 a răspuns:

Am avut 2 :
1) am avut mâna dreaptă ruptă, la vreo 8 anişori. Eram pentru prima dată într`un spital. M`am dus cu tata la doctor să îmi îndrepte mâna pentru că era chiar înstrâmbată, nu ştiu cum să`ţi explic, la jumătatea antebraţului osul a luat formă de U. Eu plângeam de nu mai puteam şi un bătrân a început să ma înjure că cică să mai tac o dată. Asta a fost prima.
2) Acum 1 an şi ceva, fratele meu cel mic a fost dignosticat cu diabet. Are 9 ani acum. El e un f bun sportiv şi taică`miu vroia să îl dea la şcoala de fotbal, mai ales pentru că el nu a putut urma cariera de fotbalist din cauza bunicului. Toată familia a fost distrusă. Acum, în fiecare zi văd jumătate de om stând cuminte şi aşteptând să`i fie străpuns corpul de un nenorocit de stilou pentru insulină straight face
E mult mai greu să vezi o persoană iubită suferind decât să suferi tu!

| Birjaru a răspuns:

Cand eram internat la balamuc am vazut pacienti colegi de ocna care erau legati de pat in timp ce tipau de disperare...pe langa ca si eu si altii au fost amenintati...

| bloodbaa a răspuns:

Eu n-am fost prin spitale dar iti zic ce a avut varumeo... cand era mic a trebuit sa faca un vaccin. si nu i.a bagat bine acul vaca aia si a atins osul. si a inceput sa se erodeze si sa se distruca bucata cu bucata pana nu a mai avut partea de os de langa biceps... iar dupa 1 an i.au taiat de la tibie o particica si au pus-o acolo la mana si s.a regenerat incetul cu incetul happy dar s.a ales cu 2 cicatrici urate si mana dreapta e mai scurta ca cea stanga cu un sfert de deget sad

Eu nu prea m-am intalnit cu ei, dar cel ai rau a fost cand mi-au scos amigdalele. Noroc ca eram mica.

| LonelyGirl01 a răspuns:

Pai eu am fost cand eram mai mica la dentist sa imi scot o masea si dentistul nu m-a anesteziat bine, iar atunci cand a inceput sa extraga maseaua ma durea (nu puteam sa mai zic nimic pentru ca avea mainile la mine in gura) si de frica am alunecat incet incet de pe scaun!laughing

| ImHisHeroine a răspuns:

laughing Cand am fost operata la ochi, cand am intrat in sala de operatie, asistentel pregateau ustensilele(in loc sa le pregateasca inainte, ca sa nu ma sperie) si eu, mica, m-am speriat, am asteptat sa nu se uite la mine si tusti! afara din sala, si asistentele dupa mine, cu medicii si parintii, de afara se uitau la noi ca la desene animate. De atunci, mi-e frica de medici laughing, de operatii, de tot tot tot si nici cand mi-am taiat vena de halloween ( vena era doar zgariata, nu taiata complet, din fericire, dar era destul de grav ca puteam sa o tai), cand mi se vedea osul, efectiv, nu m-am dus la medic de frica laughing Dar cand am fugit de la operatie, m-am ascuns prin spital si peste vreo jumatate de ora m-or gasit numai...laughing funda? happy