| WalterWhite a întrebat:

Care ar fi cel mai bun medicament pentru durerile de dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tratamentul medicului dentist!
Pa, pa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Augmentin, este cel m ai bun pentru durerea de dinți, deoarece este antibiotic. Te dor dinții deoarece ai carie sau infectie abces, dar mergi la dentist, el i ți poate recomanda augmentin, că altfel nu îl poți cumpăra de la farmacie.

| LauraGirls a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da,ai dreptate...Augumentin este cel mai bun...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LauraGirls):

Ai luat?

| LauraGirls a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da,da am luat...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LauraGirls):

Sărut mîna, si te simti m ai bine? Nu ai avut probleme cu stomacul?

| Mirrre a răspuns:

Ibuprofen sau nurofen.dar mai bine consulti un medic stomatologwinking

| Irinnaaa a răspuns:

Eu am avut niste dureri de dinti groaznice, acestea sunt de cele mai dese ori produse ori de o carie, ori de nerv. Si daca e de la nerv, e mai nasol.
Eu luam algocalmin, fiole. Isi fac cel mai rapid efectul. Sau, cum a spus ' RedTRancer ', Ketonal ( tot fiole ). Dar acesta din urma este mai puternic si nu trebuie luat in exces. Algocalmin de 3 ori pe zi, dar daca durerea este foarte acuta si persista, un ketonal si-un consult la medic.

| Bledea a răspuns:

Poi cel mai bine ar fi sa mergi la dentist dar daca vrei poti sa iti cumperi un spray
Lidocain..sau mai ai putea sa ei ketorol
tablete

| RedTrancer a răspuns:

Ketonal fiole, dar sunt si foarte periculoase. Se ia maxim doua pe zi la intervale de peste 12 ore dar poti incerca si algocalmin fiole, in general fiolele au un timp de absorbtie mai rapid si au eficienta mai mare decat pastilele

| alexsmecheru123 a răspuns:

Paracetamol e cea mai buna pentru dinti