| gatablog a întrebat:

Care ar fi cel mai eficient remediu pentru "tuse seaca" pentru un baietel de 6 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Siropul de muguri de pin este natural și foare eficient. Eu prind repede orice răceală, și iau de când mă știu. Întreabă la farmacie. Și în plus e și foarte dulce, ca să nu se strâmbe ăla mic.

4 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Nurofen pentru raceala si febra.

| basexcu a răspuns:

Sa sugi o ceapa

| Cristian1994 a răspuns:

Ceaiul de ceapa are cel mai mare efect chiar daca miroase ingrozitor...dar se poate indulci cu miere sau zaha! Sper ca te-am ajutat. funda?

| JustMelavJustMe a răspuns:

Mucosin cu miere sau c natural cu mire Ajuta mult glasul...mai e bun Nurofenul si Panadolul...