| vadi6ka a întrebat:

Care ar trebui sa fie tensiunea unui tanar de 23 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

In jur de 130 / 70... max 140

| Ronin a răspuns:

11 cu 7, 12 cu 8

| miriam a răspuns:

Intre 11 si 13, poate varia de la o persoana la alta, important e sa fie stabila.

| gabrielutzu a răspuns:

Normala: In jur de 130/70 mHg.

| nicp a răspuns:

Sa isi caute de lucru si sa-si traiasca viata. sa invete sa iubeasca.

| nicp a răspuns:

Am citit pasiunea laughing... ignora mesajul