| tonyc7 a întrebat:

Care credeti ca e organul cel mai expus la imbolnavire în fața stărilor persistente de stres, suparare sau nervozitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Inima, creierul.

| Mindfulness a răspuns:

Nervi- ficatul
Supărare - inima
Anxietate - rinichii/sistemul digestiv
Stres -inima, creierul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Urechea internă

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Ficatul. O data m-am enervat asa de rau incat am avut dureri groaznice in zona ficatului.

| shyde a răspuns:

Toate.

Expunerea e in moduri diferite. Inima si stomacul si-o iau primele. Dureri, crampe, presiune, spasme, tensiune.

Si celelalte sufera, poate nu simti durerea dar chimic sufera pancreasul. De aia e greu de clasificat expunerea, unele chestii nu dor, dar tot te ranesc.

| StoicAnalysis a răspuns:

De la creier pleaca toate. El dicteaza tot ce se intampla in corpul tau. De la respiratie pana la sistemul imunitar.