| Emilia_lia a întrebat:

Care e cea mai importanta vitamina pentru noi? Sau nu neaparat vitamina...ma refer si la minerale, aminoacizi, etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Toate sunt importante pentru organism.

| nicp a răspuns:

Toate sunt importante. nu se poate alege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Toate vitaminele, mineralele, proteine, glucide, glucide, etc. toate formează un tot pentru cea mai bună funcționare a organismului.
Organismul trebuie alimentat cu „combustibilul„ sănătos pentru imunitate, rezistență la boli, frig, cald, stress, etc.
Când „combustibilul„ nu are tot ce trebuie în componența sa ne dă alarme ca: amețeli, somnolență, vărsături, grețuri, mâncărimi (prurit), memorie slabă (amnezie), stare de rău general, ș. a. m. d.
„Combustibilul„ trebuie format din legume și fructe proaspete, cereale, lactate degresate, brânzeturi, pîine integrală, consum de lichide neacidulate și mișcare pentru a pune în mișcare „motorașul„.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Printre cele mai importante minerale se afla Calciul, Magneziu, Zincul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu uitati vitamina C!