| solloyo a întrebat:

Care este cea mai eficienta metoda de a scapa de cosuri intr-un termen scurt?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Ai 5 metode. Ştiu asta de la o prietenă de-a mea, şi i-a trecut.
1) Ia un ou, şi sparge-l într-un castron. Separă lichidul ăla alb şi să rămână doar albuşul galben. Din acel albuş galben pui pe faţă în zona infectată. Aştepţi 1 oră sau 2 şi poţi să te clăteşti.
2)Foloseşte Zynerit. Îl poţi găsi la farmacie.
3)Foloseşte Cutaden. Ştiu, mirosul este insuportabil dar usucă coşurile.
4)Pastă de dinţi.
5)Te speli în fiecare zi în zonele unde sunt probleme.

| intensivemania a răspuns:

Zat de cafea. foarte eficient.