| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun medicament naturist in combaterea trigliceridelor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Care e cel mai bun - pot sa-ti recomande medicii, totusi eu pot sa-ti dau cateva adrese unde sa vezi care sunt printre cele mai bune
http://anunturi.itbox.ro/......ceride.htm
http://www.terapii-naturiste.ro/produse-naturiste-plante/cholestone.htm
http://www.naturist.directa.ro/....../index.php
http://www.karrar.ro/......produs.php

doiny
| doiny a răspuns:

Mai multe studii efectuate atat pe animale, cat si pe oameni au evidentiat faptul ca administrarea regulata, interna, a gelului de Aloe vera poate avea efecte benefice substantiale in ceea ce priveste micsorarea colesterolului, a trigliceridelor si a fosfolipidelor (in momentul in care creste cantitatea acestor elemente in organism, are loc o crestere semnificativa a grasimilor din artere).

Intr-un studiu de laborator, un grup de animale cu un nivel ridicat al colesterolului a fost tratat cu glucomanan (polizaharida derivata din planta de aloe). Experimentul a demonstrat efectul puternic pe care substantele active din Aloe vera il au in ceea ce priveste scaderea colesterolului, a trigliceridelor, fosfolipidelor si a acizilor grasi, precum si in cresterea colesterolului HDL (asa-zisul "colesterol bun").

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care este medicamentul recomandat in combaterea trigliceridelor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crestor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omega 3 ulei somon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sytrinol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun medicament naturist in combaterea triglceridelor este Omega3