| miimoza a întrebat:

Care este cel mai bun regim pentru ficat? Dau funtitahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
SUNT INTERZISE alimentele procesate industrial (mezeluri, conserve), tocătură, prăjeli, carne grea, alcool, cafea, tutun, etc.
Pentru buna funcționare mergi pe fructe și legume proaspete, compoturi, carne slabă fiartă/friptă/înăbușită, paste făinoase, supe de legume/supă cremă/pireuri, lactate degresate, ceaiuri pentru ficat și vezica biliară, etc.
Pa, pa.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Doctorul trebuie sa-ti prescrie regimul.
http://www.sfatulmedicului.ro/......ficat_1564
Te pup!