| ana_5007 a întrebat:

Care este ciclul menstrual normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un ciclu menstrual reprezinta intervalul cuprins intre prima zi a unei menstruatii si ultima zi inainte de o noua menstruatie. In mod normal are durata fixa, cuprinsa intre 24 si 35 de zile, putandu-se accepta mici dereglari, maxim 3-4 zile insumate intr-un an.

| alessia5158 a răspuns:

Cel regulat, cu o durata cuprinsa intre 21 si 35 de zile ( durata variaza de la femeie la femeie --- media este de 28 de zile). Numai bine!

| Amy a răspuns:

Iti vine la 28 zile.parca asa stiam.