| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta intre disfunctia erectile ( impotenta ) si faptul ca ejaculezi precoce, se asociaza cu pierderea potentei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt 2 notiuni complet diferite.Barbatii intampina adesea probleme legate de erectie si ejacularea prematura din cauza unor alte afectiuni pe care le au. Printre acestea se numara hipertensiunea, indicele de masa corporala, fumatul, stresul si anxietatea.Asemenea factori pot duce la disfunctie erectila, alaturi de fumat si consumul de droguri. In special fumatul este responsabil de reducerea fluxului sanguin catre organul sexual masculin.Cei tineri care au asemenea probleme trebuie sa renunte neaparat la fumat.Nu in ultimul rand, barbatii care au disfunctie erectila la o varsta mai mica de 35-40 de ani au si probleme precum stresul si anxietatea. Se apreciaza ca jumatate dintre persoanele cu disfunctie erectila au de obicei si simptome grave precum ejacularea precoce.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

rolling on the floor)) cum ai ajuns de la una la alta
tu ii dai 20 de secunde ca turbatu si dupa te-ai scapat
ia o pauza de cel putin 3 zile, apoi cand te masturbezi sau faci sex sau ce faci tu incepi sa respiri, respira adanc bai, gandeste-te numai ca trebuie sa respiri, tragi cat de mult aer poti, apoi expiri, cand simti ca vine iei o pauza de 1 minut in care doar respiri, dupa iar si o sa vezi cat de mult te tine, nu e vorba de impotenta, de aia sa-ti faci griji cand o sa incepi sa iei pensie, asta daca nu o sa fii stresat toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Una e moale tot timpul si a doua e tare pentru o perioada prea scurta de timp. Suficient de stiintific?

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Buna! Acestea sunt doua notiuni complet diferite.Impotenta este atunci cand penisul nu poate fi in erectie, cand nu se poate produce sperma, iar Ejacuarea precoce este atunci cand penisul este in erectie, dar ejacueaza foart repede. Aceasta ejacuare precoce poate fi cauza a mai multor problleme, dar si a drogurilor sau alcolului. Bafta! happy