| Florazul15 a întrebat:

Care este diferența între mușcătura de păianjen și cea a unui țânțar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Țânțarul ințeapă.

| Liviu a răspuns:

țânțarul nu mușcă, ci inteapa laughing, in rest? use google.

| gabicoo a răspuns:

Paianjenul îți injectează venin. Țânțarul te înțeapă și se hrănește cu sângele tău.

| Florazul15 explică (pentru gabicoo):

Ok, și dacă am un dul pe piele, mă mănâncă, este roșu înseamnă că este mușcătura de păianjen sau de țânțar?

| gabicoo a răspuns (pentru Florazul15):

Poate fi și mușcătură de căpușă. Mergi la spital la UPU.

Răspuns utilizator avertizat
| MistarGoGu a răspuns:

Dacă ai porcescul " noroc " ca acel tantar sa capseze pe cineva cu SIDA, hepatita sau alt drac de boala ala ești!

| Cipi1212 a răspuns:

Cea de păianjen se poate umfla din cauza veninului.