| Doηηa a întrebat:

Care este poziția adegvată în timpul somnului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Pai pozitia potrivita este cea in care te simti ti mai bine. Daca te poate ajuta asta, pozitia mea preferata este pe o parte, ma simt foarte bine asa, si sa nu stai cu capul prea sus, sa stai cu capul mai jos ca sa se poata iriga cu sange creierul mai usor. Sper ca te-am ajutat.Somnic pufos!

| ombladon a răspuns:

Cu ochii inchisi laughing

| eucumine010 a răspuns:

Pai... aia in care stai tu mai comoda. Nu cred ca exista o pozitie predefinita.

| totElodia a răspuns:

Anamor abmil eiunihc en ec. Acum citeste inverswinking.

| RoxyLaLa a răspuns:

Pozitia mortului.

| Luannah a răspuns:

Stai caprahappy

| RareşTPUro a răspuns:

Pe spate este cel mai corect. ca nu te cocoseaza si fara perna prea mare. Sau pe parti dar sa nu fi cocosata ca nu e bine ca la varsta de 30-40 de ani deja se vede ca esti cocosata

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Phai.mie mi-a spus un specialist sa dorm mereu pe o parte pe partea dreapta, cu picioarele intinse si cu perna mai picutza deoarece e cel mai bine pentru organism activitatea in timpul somnului a organelor anume dgestia si altele.si dimineata te trezesti ff bine crede-ma:X eu m-am convins.dar depinde eu nu spun asa ca tu sa dormi mereu astfel poti dormi si pe sapte dar mai mereu cat poti tu asa cum ti-am ziswinking
te puphappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai odihnitoare pozitie este cea a "fatului" adica pe o parte, incovoiata, cu genunchii stransi.Eu asa stiu...
funda?big grin

| teodora555 a răspuns:

Nici una! Eu dorm in toate pozitiile

| Gabriel0000 a răspuns:

Capralaughing

| capytenpo a răspuns:

Atarnat de tavan cu capu in jos k lilieciiwinking asa dormi cel mai binewinking

| nuconteazămăăăi a răspuns:

Pe o parte.

| Gabrieles a răspuns:

Pe spate sau pe partea dreaptă.

| Alexandru30101998 a răspuns:

Cea mai buna pozitie este cea pe care o aegi tu nu cum zic alti sa dormi.